MASAŞ

Masaş, gıda, içecek, temizlik, medikal, kozmetik, kırtasiye, hazır giyim gibi çok sayıda sektör için dekoratif metal kutular üretmektedir. Son teknolojik donanımları içeren baskı ve üretim üniteleri ile modern bir tesise sahip olan Masaş; alanında uzman 100 kişilik personeliyle, başta Avrupa Birliği ülkeleri olmak üzere 50 ülkeye ihracat gerçekleştirmektedir. Masaş’ın ürün portföyünde; iki ve üç parçalı yuvarlak, dört köşe, oval, çokgen, kalp şekilli kutular ile tepsiler, bardak altlığı ve plakalar olmak üzere 100 farklı form bulunmaktadır. Masaş ürün çeşitliliğini her geçen gün artırmakta ve müşterilerinin özel çözüm taleplerini titizlikle yerine getirmektedir. Üretim tesisi bünyesinde bulunan ve CAD/CAM ile çalışan CNC freezeli kalıp atölyesi sayesinde, isteğe uygun kutu şekil tasarımları ve kalıp üretimi yapılabilmektedir.

Metalin estetik dönüşümüne tanık olun

Masaş, metalin estetik dönüşümüne sahne olan ender Türk şirketlerinden birisidir. Öyle ki uygulamakta olduğu uluslararası yönetim sistemleri, kaliteden ödün vermeksizin, sanatın ambalajla buluştuğu üretim süreçlerine yön vermektedir. Kısacası Masaş’ta sanat ve kalite, kutu ambalajlarda üstün bir fonksiyonellikle ortaya çıkmaktadır. Örneğin kabartmalar aracılığıyla; fotoğraf, grafik tasarım ve logo uygulamalarında maksimum görsellik ve dokunsal etki yaratmak, Masaş’ın sahip olduğu üretim teknolojisi ile kolaylıkla gerçekleştirilebilmektedir. Ayrıca, kendi bünyesindeki grafik stüdyosunda müşteri taleplerini hızla gerçekleştirerek, üretim sürecinde zamandan tasarruf sağlanmasına da katkı sunmaktadır.

120 bin adetlik günlük üretim

En iyi kalitedeki ürünü, hızlı servis ve uygun fiyat avantajlarıyla müşterilerine zamanında ulaştıran Masaş, 12.000 metrekarelik kapalı alanda, 10 farklı formda, toplam 120.000 adetlik günlük üretim gerçekleştirmektedir. Üretilen her bir ürün, kalite kontrol uzmanları tarafından titizlikle incelenmektedir. Masaş, ürünlerin teslimatı aşamasında, firmalar tarafından gönderilen ya da firmaların talebi üzerine  kendisinin temin ettiği ürünlerin paketleme işlemlerini de yerine getirmektedir. Böylelikle Masaş, müşterilerin lojistik ve maliyet gibi alanlarda ciddi kazanımlar elde etmesine katkıda bulunmaktadır. 

Gıda güvenliği, kalite ve lojistik ağında lider

Masaş, ürün teslimatlarını zamanında gerçekleştirebilmek için kalite standartları ölçeğinde hızlı olmaya önem vermekte ve lojistik ağını her geçen gün güçlendirmektedir. Masaş, halihazırda da geniş bir lojistik ağına sahip bulunmaktadır. Söz konusu güçlü dağıtım ağı sayesinde, kalitenin yanı sıra müşterilere sunduğu en büyük garanti, zamanında teslimat garantisidir.

Gıda güvenliği, Masaş’ın azami seviyede önem verdiği konuların başında gelmektedir. Masaş, 2011 yılında gıda güvenliği alanında BSI tarafından belgelendirilerek Türkiye’de ISO 22000 kalite standartlarına sahip olan tek kuruluştur ve bu özelliğini korumaya devam etmektedir. Masaş’ın kutuları gıda saklamaya son derece uygundur. Kutuların içinde saklanan gıdalar uzun süre tazeliğini korumaktadır. Masaş, kaliteyi ve insan sağlığını ön planda tuttuğu için, dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen markaları Masaş’ı tercih etmektedir. Üretimde kullanılan tüm malzemeler Türk, Avrupa ve Dünya standartlarına uygun olup, içeriğinde ağır metaller bulunmadığı için insan sağlığına uygun, doğaya dosttur. Masaş, 2002 yılından bu yana, kalitede bir dünya standardı olan ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi’ni benimsemektedir.