PEKSA PROFİL SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

Temelleri, merhum SAMİ PEKGÜZEL tarafından 1965 yılında atılan PEKSA PROFİL SANAYİ VE TİCARET A.Ş başlangıçtan bu yana hiç durmadan ve her geçen gün gelişerek faaliyetini sürdürmektedir. Bu güne kadar katettiğimiz yola baktığımızda, firmamız ve ülkemiz açısından gurur verici bir tablo çıkmaktadır. Gelişen teknolojiyle değişime ayak uydurarak sadece Türkiye’de değil, ısıtma sektöründe dünya çapında başarılı şirketlerden biri haline gelmiştir.

Bu çatı altında çalışan her bireyin azmi ve emeğiyle bugünlere kadar gelen grubumuz, geçmişten geleceğe uzanan bir köprü niteliğindedir. Geçmişin birikimleri ile geleceğin teknolojilerini birleştirerek doğru bir yolda, sağlam adımlar atarak ilerleyen bir dünya markası haline gelmiştir.

TARİHÇE

1965- Çine’de soğuk demircilik , kapı, pencere ve değişik çelik konstrüksiyon.

1974- Aydın'da sac kesim ve kıvırma , yapı profilleri, çelik raf,ranza ve dolap üretimi. 

1984- Devlet malzeme ofisi ve Kredi Yurtlar Kurumu ile  çalışma.

1987- Menderes Toprak San ve Tic A.Ş . Yapı sektörünün ana ihtiyaç malzemesi olan tuğla üretimine başlanılması.

1992- Metal möble, masa ve sandalye üretimi

1997- Peksa Şirketler Grubunun bir iştiraki olarak Pekpan Panel Radyatör Fabrikası adı altında, Aydın  Astim Organize Sanayi Bölgesi’nde 7500 m2’lik alanda Panel Radyatör üretimine başlanılması.

2006- Kısa sürede konusunda uzmanlaşan firmamızın, sürekli iyileştirme ve yatırım programı çerçevesinde 45.500 m2 lik alanda Aydın Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulan ikinci tesisiyle üretim kapasitesini arttırması.

Peksa Şirketler Grubu günümüzde, sektörde dünyaca tanınmış tam otomatik modern makine ve teçhizatları ile 2 milyon metretülü aşan üretim kapasitesine ulaşmıştır. Firmamız en değerli varlığı olan yetişmiş insan gücüyle de sektörde öncü konuma gelmiştir.