SARTONET

Sartonet’in temeli 1983 yılında, kurucumuz Ömer Erdem’in  Dr. Sartorius ile tanıştırılması ile atılmış. Sartorius ailesinin beşinci jenerasyon yöneticisi olan Dr. Sartorius, Davos’ta, 8. Cumhurbaşkanı rahmetli Turgut Özal ile tanışmış ve çok etkilenmiş. Bu tanışma; Sartonet A.Ş. nin temellerinin atılmasına da sebep olmuş. Tanıştırmayı, Türkiye de böyle bir oluşum için çaba sarf eden ve bu gün halen Sartorius yönetim kurulu üyesi olan Reinhard Vogt organize etmiş, kendisi o günlerde Orta Doğu Müdürü imiş. Dr. Sartorius’un talimatları ile Hazine Dış Ticaret müsteşarlığından alınan müsade ile 35 yıl önce kurulan Sartonet’in isim babası da Reinhard Vogt, “Sartorius Network World Wide” şeklinde düşündüğü tümceyi,  kısaltarak kuruluşumuzun ismini “Sartonet” olarak koymuştur.

Konusunda dünya lideri olan Sartorius firması 1870 yılında kurulmuş.  Dünyanın en hassas terazilerini üreterek rekorlar kitabına giren Sartorius, aynı zamanda membran (zar) filitreninde mucidi olarak son otuz yıldır bünyesine membran filtreyi ilgilendiren bir çok firma satın almıştır, bunlardan en önemlilerinden biri Biyoreaktörleriyle meşhur BBI International firmasıdır. BBI firması da  daha önce İsviçre Chemap firmasını satın aldığından,  Sartorius böylece çok önemli tecrübeyi de beraberinde satın almıştır.

İstanbul Kabataş’ta hizmet vermeye başlayan Sartonet 1994 yılında Koşuyolu’na geçmiş, 2009 yılında da Kurucumuz Ömer Erdem’in özel çabaları ile Anadolu evi tarzında inşa ettirdiği yeni binasına geçmiştir. 1989 yılında Ankara, 1996 yılında da İzmir şubesini açarak hizmet ağını genişletmiştir.

Sartorius A.G. Türkiye tek yetkili  temsilcisi olarak hizmet veren Sartonet firması İlaç, Kimya, Kozmetik, Boya, Meşrubat gibi birçok sektörlere gerek laboratuvar gerekse proses ürünleri ile hizmet vermektedir.  Müşterilerine  her zaman en iyi teknik ve bilgi hizmeti vermeyi, güvenilir tedarikçi olmayı ilke edinmiştir.

ISO 9001 belgelidir.