YILMAZ MAKINA SAN. VE TİC.LTD ŞTİ.

1979 yılında YILMAZ MAKINA SAN. VE TİC.LTD ŞTİ. olarak faaliyete başlamıştır. Toplam 16.000 m2 lik alana sahip, paketleme makinaları üreten firmamız gıda, ilaç, kimya, kozmetik vb. sektörlerindeki seçkin müşterilerine hizmet vermektedir.

Üretimini gerçekleştirdiği 65’ in üzerindeki değişik model makinaları ve size özel çözümleri ile Yılmaz Makina “Paketlemede Çözüm Ortağınız” olma noktasında bir Dünya Markasıdır.

Yılmaz Makina genç ve dinamik kadrosuyla, teknolojik gelişmelere açık, piyasa ihtiyaçlarına cevap verebilecek son teknolojisiyle ve kalite belgeleriyle hizmet vermektedir.

ÜRETİM

110 kişiyi aşkın çalışanıyla, bilinen en yüksek teknolojiyi kullanarak ve seçerek üretim yapan firmamız kendi bünyesindeki AR-GE departmanı ile özgün tasarımlarını hayata geçirmektedir.

Tasarım bizim için bir sistemin nasıl göründüğü değil nasıl çalıştığıdır. Dolayısıyla tasarımlarını bilgisayar destekli programlar (CAD) ile gerçekleştiren AR-GE mühendisleri yine bilgisayar destekli mühendislik programlarını (CAE) kullanarak tasarımı yapılan sistemlerin statik, kinetik, kinematik, mukavemet ve ısıl analizlerini gerçekleştirmektedir.

Tasarlanan sistemlerin imalatında da aynı hassasiyeti gösteren firmamız; kullandığı CAM programlarının desteği ile en son teknolojiye sahip CNC tezgâhları ile üretimini gerçekleştirmektedir.

Firmamız tasarım ve üretimde gösterdiği hassasiyet ve titizliği kendi üretimi olmayan Elektrik, Elektronik ve Mekanik malzemelerin seçiminde de göstermektedir. Dünyaca kalitesini ispatlamış 1.sınıf markaları makinelerinde tercih eden firmamız aynı zamanda bünyesinde ayrı bir Elektrik-Elektronik AR-GE departmanı bulundurmaktadır.

Mekanik ve elektroniğin birleşimi mekatronik makineler ve tesisler imal eden firmamızda kalite kontrol sonrası sevkıyata hazır hale gelen makine ve tesislerimizin tümü CE sertifikasına sahiptir.