DORUK ECZA DEPOSU

Doruk Ecza Deposu, 1996 yılında İstanbul’da kurulmuş olup, kuruluş yıllarında öncelikli olarak periton diyaliz solüsyonları ve yardımcı malzemelerinin depolanması ve dağıtımı ile aferez cihaz ve setlerinin hastaneler tarafından oluşturulan taleplerinin karşılanması konusunda faaliyet göstermiştir. Daha sonraki yıllarda, ürün yelpazesine parenteral solüsyonlar başta olmak üzere, kan transfüzyon ürünleri, biyolojik ürünler, tıbbi cihaz ve sarf malzemeleri, bazı ithal ve yerli ilaçları ilave etmiştir.

Doruk Ecza Deposu’nun faaliyet kapsamında Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri, Üniversite Hastaneleri, Özel Hastaneler ve Eczaneler yer almaktadır. Şirketimiz, Kamu İhale Kanunu’na tabi Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri ve Üniversite hastaneleri tarafından yapılan ilaç, tıbbi cihaz ve sarf malzemeleri ihalelerine katılmakta olup, bünyesinde ihalenin başlangıcından sonlanmasına kadar bu süreci yürütecek profesyonel ve tecrübeli bir kadro bulundurmaktadır.

Doruk Ecza Deposu, hızla büyümekte olan Özel hastane pazarında, uzman satış kadrosu ve müşteri hizmetleri birimi ile hizmet vermektedir. 2005 yılında, Ege bölgesinde faaliyet göstermek üzere, İzmir Şube’si kurulmuş olup İzmir, Manisa, Muğla, Denizli, Aydın, Uşak illerinde yer alan Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri, Üniversite Hastaneleri ile Özel hastanelere hizmet vermeye devam etmektedir.

Doruk Ecza Deposu, tüm çalışanları ile birlikte, sunmuş olduğu hizmetin ulaştığı son noktada insan sağlığı olduğu sorumluluğu ve bilinci içerisinde iyi dağıtım ve muhafaza standartları doğrultusunda, kaliteli hizmet sunmaya devam etmektedir.

Tarihçe

1996   Doruk Ecza Deposu, İstanbul, Marmara, Trakya ve Bursa bölgelerinde faaliyet göstermek amacıyla M. Feyzi İpekgil tarafından İstanbul’un Çapa semtinde kuruldu. İlk yıllarında, ağırlıklı olarak Eczacıbaşı-Baxter firması tarafından pazara sunulan periton diyaliz solüsyonları ve yardımcı malzemelerinin depolanması ve dağıtımı konusunda faaliyet gösterdi. Ayrıca, aynı firmaya ait CS-3000 Aferez Cihazı ve setlerinin bölgesel yetkili satıcılığını yaptı.

1998     Hızla büyümeye başlayan özel hastane pazarında, bu hastanelerin parenteral solüsyon, ilaç, medikal cihaz ve sarf malzeme ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla, yeni bir yapılanmaya gidildi. 

2002    Kamu İhale Kanunu’nu yayınlanması üzerine, Kamu ve Üniversite Hastaneleri ilaç ve tıbbi malzeme ihtiyaçlarını ihale yöntemi ile almaya başladı. İhale pazarında da faaliyet göstermek amacıyla, yeni bir birim oluşturuldu.

2006    Ege bölgesindeki potansiyel müşterilere ulaşmak amacıyla, ihale ve özel hastane alanlarında faaliyet göstermek üzere, İzmir / Bornova semtinde 500 m2 depo alanı, 300 m2 ofis alanına sahip Doruk Ecza Deposu İzmir Şube kuruldu.

2013    İstanbul merkez depo, Güneşli / Bağcılar semtinde 1200 m2 depo alanı, 400 m2 ofis alanına sahip yeni yerine taşındı. Eczacıbaşı-Baxter tarafından pazara sunulan, Transfüzyon ve Biyocerrahi ürünlerinin ülke bazında ana dağıtıcılığını yapmaya başladı. Bu nedenle, yeni bir yapılanmaya gidildi.

2014    GZT firmasına ait infüzyon setlerinin Türkiye yetkili satıcısı oldu.