KORMAS ELEKTRİKLİ MOTOR SAN. VE TİC. A.Ş 

KORMAS Elektrikli Motor San. ve Tic. A.Ş 1996 yılında İstanbul‘da kurulmuştur. Sektörde kazanılmış olan tecrübe ile bugün yıllık 1.400.000 adet motorun üzerinde üretim kapasitesine ulaşılmıştır. Sürekli yenilenen ürün yelpazemizde; OEM Ticari araç firmalarının ürettikleri kamyon, kamyonet, otobüs,  minibüs, midibüs gibi ticari araçların 12/24/48V gerilimindeki ve 10/800W gücündeki; kalorifer motorları, kapı açma-kapama motorları, santrifüj pompa ve motorları ayrıca muhtelif ünitelerinde kullanılan seri ve özel üniversal redüktörlü DC motorlar yer almaktadır. Komple kalorifer setleri, blower üniteleri, aksiyel üniteleri, cebri ve fanlı konvektör, turbo havalandırma üniteleri üretimimiz mevcuttur.

Güçlü mühendis kadromuz ile ürünlerimizin tasarım, üretim ve Ar-Ge hizmetlerini kendi bünyemizde yaparak, müşterilerimizin özel taleplerine cevap verebilmekteyiz.

Firmamızda yürütülen kalite-güvence sistemi faaliyetleri 2002 yılında ISO 9001-2000 belgesi ile başlamış olup, 04.2008 de ISO TS 16949 Otomotiv İçin Kalite Yönetim Sistemi belgesi alınarak devam etmektedir.

2007 yılında ürünlerimizin CE sertifikalandırılması da yapılmıştır. Ayrıca 2015 yılında ISO 14001 belgesi alınmıştır.Eğitimli uzman kadromuz, ileri teknoloji makina parkurumuz ve %100 kontrollü entegre faaliyetlerimiz sonucunda elde edilen ürün kalitemiz ile, toplam üretimimizin %35-50 ‘sini ihraç etme olanağı sağlamıştır.

Yeni ve modern fabrikamız 6000 m² açık ve 20000 m² kapalı alan olmak üzere toplamda 26000 m² olup içerisinde; talaşlı ve talaşsız imalat, alüminyum enjeksiyon bölümü, boyahane, kalıphane, sac işleme, plastik enjeksiyon bölümü, montaj ve sarım hatları, elektronik dizgi hattı, hammadde deposu, mamul deposu, yemekhane, eğitim salonları, Ar-Ge, laboratuvar, sosyal aktivite alanlarını bulundurmaktadır. Oldukça geniş ve ferah alanlarda çalışma koşulları oluşturulmuştur. Özellikle Ar-Ge ve laboratuvar çalışmalarına ağırlık ve önem verdiğimizden bu alanlar özel olarak dizayn edilmiştir.

Ayrıca 2016 yılında makina parkuruna eklemiş olduğumuz full otomatik elektronik dizgi hattı ile elektronik kart üretimine başlamış bulunmaktayız. Üretmekte olduğumuz kartların tasarım ve yazılımları da firmamız tarafından yapılmaktadır.